Herbata ekspresowa – produkt z wielkim potencjałem

Moje wspomnienia na temat popularnej „ekspresówki” sięgają najmłodszych lat: szklanka na podstawce, a w środku jakaś mętna ciecz, w szklance obowiązkowa łyżeczka do wydłubania oczu oraz kostki cukru. Ogólnie BRRR! Oprócz cukru, który w kostkach był naszym dziecięcym marzeniem.

picie-herbaty

Jako osoba dorosła zmieniłam zdanie na temat „ekspresówek”, a ostatnio zaczęłam widzieć w nich wielki potencjał. Wiem, że są tym gorszym bratem liściastej: wsypuje się do nich to, co najgorsze, liście są rozdrobnione, zaparza dobrze się tylko raz itp. Ale! Ma też swoje dobre strony: nie ma fusów (!), nie rozsypie się w torebce, łatwa w zaparzaniu i sprzątaniu. I jeśli ktoś wejdzie w temat, to zobaczy, że dawne PRL-owskie „ekspresówki” poszły w kąt.

Teraz mamy HERBATY W SASZETKACH! Mała zmiana w nazwie, a brzmi o wiele lepiej. Za tym idzie też jakość, wygląd i cena. O ile w zwykłych sklepach cena paczki 20 szt. to ok.4-5 zł, to znalazłam herbaty, za które za tę samą ilość zapłacimy 100 zł albo i więcej. Torebeczki, do których wsypywany jest susz mogą być jedwabne. A sama herbata najwyższej jakości! Każda herbatka pakowana jest w osobną kopertkę, a całość w ładne pudełka.

I tu dochodzimy do sedna sprawy. Taka herbata to aż się prosi, żeby ją komuś podarować! Ale jako osoba kreatywna (:-)) nie ograniczę się do zwykłego pudełka herbaty. Zwykłe pudełko można przerobić na niezwykły prezent. Pomysł zaczerpnęłyśmy z  angielskich stron, gdzie temat jest dosyć popularny. Tak powstały Herbatki na każdą okazję. I tu mała reklama: do nabycia w naszym sklepie.

Jeśli ze „sklepowego” zestawu pozbędziemy się pudełka, koperty i zawieszki, a zastąpimy to własnymi pomysłami, wyjdzie nam coś unikalnego. Herbatę pije prawie każdy, więc pasuje ona na każdą okazję i dla każdego.

Poniżej przedstawiam kilka metamorfoz (wg naszych projektów) zwykłych „ekspresówek”, przepraszam herbat w saszetkach:

collage_20150505092746631_20150505092909162motyle 2

motyle

collage_20150505143010412_20150505143050727

Przy pracy ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Przetestowałam już kilka technik i doskonale sprawdza się scrapbooking, decoupage, zwykłe klejenie i wycinanie, modelina, guziki, sznurki, wstążeczki i co jeszcze chcecie. Ozdabiać można wszystkim. Pudełka mogą być z brystolu, tektury, drewna. Dlatego nie patrzmy na herbaty ekspresowe jak na gorszego brata, popatrzmy na nie kreatywnym okiem i ujrzyjmy drzemiący w nich potencjał!

A następny wpis będzie przepisem na zrobienie takiego prostego zestawu.

N.

Reklamy

2 comments

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s